كارخانه معظمی كه قرار بود به گفته دكتر محمود احمدی نژاد در كنار دیگر واحدهای تولید در نهضت صنایع پایین دستی پتروشیمی، بیكاری را ریشه كن كند، خود به علت كمبود خوراك تعطیل شد تا فعالیتش از زمان افتتاح حتی به سه ماه هم نرسد.به گزارش تجارت نیوز دكتر محمود احمدی نژاد در حالی واحد پلی اتیلن سبك شركت پتروشیمی امیركبیر را در پنج شنبه 28 بهمن ماه 89 افتتاح كرد كه از آغاز نهضت ایجاد صنایع پایین دستی پتروشیمی برای ریشه كنی بیكاری در كشور سخن گفت و افتتاح و راه اندازی این واحد را با وجود كارشكنی و سنگ اندازی مخالفان پیشرفت ملت ایران و با تكیه بر دستان توانمند متخصصان داخلی اعلام كرده بود. اما فعالیت های این واحد كه در حدود 4000 میلیارد ریال برای افتتاح و راه اندازی اش هزینه شده بود در كمتر از سه ماه فعالیت، به خاطر كمبود خوراك تعطیل و متوقف شد.

واحد پلی اتیلن سبك(LDPE) در شركت پتروشیمی امیركبیر در ماهشهر در حالی به تعطیلی كشانده شده كه قرار بود سالانه بالغ بر 300 هزار تن پلی اتیلن سبك تولید و به كشورهایی نظیر چین، تركیه و كره جنوبی صادر كند.

از طرفی "عادل نژاد سلیم" كه از دی ماه 89 به مدیرعاملی پتروشیمی امیركبیر منصوب شده بود نیز در سخنانی در فروردین ماه با اعلام رسیدن تولید این واحد به 30 هزار تن از فعالیت كامل این واحد خبر داده بود. نژاد سلیم گفته بود كه واحد پلی اتیلن سبك با 100درصد ظرفیت خود در حال فعالیت است و سالانه 420 میلیون دلار نیز ارزش تولیدات سالانه آن خواهد بود.

واحد پلی اتیلن سبك پتروشیمی امیركبیر قرار بود طبق برنامه 300 هزار تن خوراك مورد نیاز خود را از دو واحد پتروشیمی امیركبیر و مارون به مقدار 80 و 220 هزار تن به ترتیب فراهم كند. اما در حال حاضر هر دوی این مجتمع های عظیم ملی، خود دچار كمبود خوراك هستند و نمی توانند خوراك لازم برای این واحد را در اختیار قرار دهند.

خط تولید این واحد در حالی متوقف شده است كه واحدهای پتروشیمی دیگری نظیر "آریا ساسول" و "پتروشیمی جم" در عسلویه، اتیلن مازاد بر نیاز خود را به صورت خام صادر می كنند. این موضوع سهامداران پتروشیمی امیركبیر را برآن داشت تا طی نامه ای از آقای احمدی نژاد بخواهند تا برای رفع این مشكل و كمك به پتروشیمی امیركبیر كه قریب به 2300 نفر نیروی انسانی و 3300 سهام دار دارد، وارد عمل شود.

رئیس جمهور در بهمن ماه گذشته و در مراسم افتتاح این واحد و 7 واحد پتروشیمی دیگر در بندر ماهشهر با تاكید بر ضرورت توسعه واحدهای پایین دستی صنعت پتروشیمی با هدف ایجاد ارزش افزوده بیشتر و اشتغال، وزارت نفت را مامور كرده بود تا یك ستاد عملیاتی برای پشتیبانی صنعت پتروشیمی ایجاد كند. اما اكنون نه تنها این ستاد ایجاد نشده كه یكی از واحدهایی كه قرار بود در ریشه كنی بیكاری و ایجاد ارزش افزوده نقش آفرینی كند، خود به محاق تعطیلی رفته است.

تعطیلی خط تولید این كارخانه بزرگ كه باید آن را یكی از افتخارات دولت آقای احمدی نژاد دانست، ازاین جهت نگران كننده است كه دولت تصمیم دارد وزارت نفت را در وزارت نیرو ادغام كند و هنوز مشخص نیست چه آینده ای در انتظار واحدهایی نظیر پتروشیمی امیركبیر قرار دارد.
تاريخ : | | نویسنده : repotrage |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.