اجاره بهای مسکن در ماه‌های اخیر با افزایش 10 تا 20 درصدی در نقاط مختلف شهر تهران روبرو شده است و مشاوران املاک هم تائید می‌کنند که این افزایش ادامه خواهد داشت.

به گزارش مهر، در حالی که مدت زیادی از خبرهایی مبنی بر آرامش در بازار اجاره مسکن نمی گذرد اما در هفته گذشته قیمت اجاره بها در اغلب مناطق تهران با افزایش 10 تا 20 درصدی مواجه شده است و باوجودی که مسئولان براین امر تاکید کردند که در سال آینده بازار اجاره بها کنترل خواهد شد اما ظاهرا این امر تاکنون محقق نشده است.

یکی از مواردی که موجب افزایش اجاره بها در 2 سال گذشته اعلام شده، کاهش نرخ سود بانکی است. درواقع کاهش نرخ سود سپرده ها و عدم تسهیلات دهی بانکها موجب شده که اغلب مالکان، اجاره بها را یکی از راههای کسب درآمد به شمار آورند؛ بنابراین با افزایش قیمت در هر بخش به خصوص در مواد غذایی، مالکان هم اجاره بها را افزایش می دهند.

براین اساس بازار اجاره هم در این مدت دستخوش فراز و نشیبهای زیادی شده و این موضوع اقشار آسیب پذیر جامعه را هدف قرار می دهد.

شاهین یکی از مشاوران املاک با بیان اینکه در چند روز گذشته از اردیبهشت ماه، قیمتها نسبت به سال گذشته تا 20 درصد افزایش یافته است، گفت: وقتی که افراد درآمد زیادی ندارند؛ بنابراین مجبورند که اجاره ها را گران تر کنند.

وی به تاثیر نرخ سود سپرده بانکها اشاره کرد و افزود: سودهای بانکی کم شده و به جای آن اجاره ها افزایش یافته اند و صاحبخانه ها هم به دنبال دریافت اجاره به جای ودیعه هستند.

یکی دیگر از مشاوران املاک هم با تایید این افزایش قیمت، گفت: اجاره  بها نسبت به سال گذشته با 10 تا 20 درصد افزایش روبرو شده است و به نظر می رسد که این رویه در فصلهای اجاره که در خردادماه آغاز می شود ادامه داشته باشد.

اجاره بها در نقاط مختلف شهر تهران

گزارش خبرنگار مهر از سطح شهرحاکی از آن است که سوئیت 30 متری در سردار جنگل با 2 میلیون تومان ودیعه و ماهیانه 300 هزار تومان به اجاره گذاشته شده است و برای 44 متری درخیابان مولوی هم 10 میلیون ودیعه با ماهیانه 150 هزار تومان اجاره دریافت می شود.

آپارتمانی 42 متری در محدوده فردوس غرب هم با 21 میلیون تومان رهن کامل  به اجاره گذاشته شده است، همچنین برای 42 متری در خیابان خاقانی هم 10 میلیون با 160 هزار تومان اجاره تعیین شده است.

درمحدوده خیابان کلهر اسکندری هم واحدی 57 متری و یک خوابه با 15 میلیون تومان رهن کامل و 350 هزار تومان به مستاجران، اجاره داده می شود.

برای واحد 60 متری در محدوده مرزداران هم 35 میلیون تومان رهن کامل دریافت می شود و همین متراژ واحد در نیروهوایی با قیمت 10 میلیون رهن و ماهیانه 400 هزار تومان به اجاره گذاشته شده است.

 برای 50 متری در خیابان بهشتی هم 5 میلیون ودیعه با 500 هزار تومان اجاره تعیین شده است که این نرخ در واحدی 54 متری در محدوده نارمک با عمر 3 ساله 10 میلیون ودیعه با 400 هزار تومان اجاره است.

آپارتمانی 60 متری در شریعتی خیابان مطهری هم با 10 میلیون تومان ودیعه و 300 هزار تومان ماهیانه به اجاره گذاشته شده است و این درحالی است که برای 63 متری در محدوده اشرفی اصفهانی با عمر 2 ساله 10 میلیون ودیعه با 350 هزار تومان اجاره دریافت می شود.

28 میلیون ودیعه هم برای واحدی در تهرانپارس اتوبان باقری و 75 متری تعیین شده است، همچنین 82 متری در خیابان استاد معین با عمر 5 ساله با قیمت 30 میلیون تومان ودیعه  به اجاره گذاشته است.


تاريخ : | | نویسنده : repotrage |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.