رئيس کل بانک مرکزي گفت: احتمال اينکه نرخ تورم تا پايان سال به مرز 10 درصد برسد، دور از ذهن نيست.

به گزارش پرچم: محمود بهمني در گفتگوي کوتاهي با اعلام اين مطلب افزود: در آبان ماه روند کاهشي نرخ تورم ادامه يافته و به 15 درصد رسيده است.اين در حالي است که آهنگ رشد قيمتها کاهش يافته و به 7/2 درصد محدود شده است، حال آنکه اين آهنگ رشد در مدت مشابه سال قبل 7/6 درصد بود. وي خاطر نشان ساخت: اين تحولات در حالي رخ مي دهد که از آهنگ رشد نقدينگي در کشور کاسته نشده است و تزريق نقدينگي از سوي بانک مرکزي ادامه دارد.

اما فرقي که در اين تزريق نقدينگي ايجاد کرده ايم، مديريت آن و هدايتش به سوي بخش توليد و صنعت بوده است که به رشد پايدار اقتصادي منجر مي شود و در نهايت اثر تورم زايي نخواهد داشت.وي افزود: اين است که مي بينيد دست کم اين بار پيوند رشد نقدينگي با رشد تورم کمرنگ شده است، زيرا ما نقدينگي را هدايت مي کنيم.

رئيس کل بانک مرکزي اظهار داشت: اگر عنوان به همين صورت ادامه يابد و مثلاً هر ماه از نرخ تورم بين يک تا 1/5 درصد کاسته شود، شايد بتوان گفت نرخ تورم در پايان امسال به 10 درصد نزديک مي شود. مثلاً شما ببينيد نرخ تورم در شهريورماه امسال 18.5 درصد بوده که در مهرماه با حدود 1.7 درصد کاهش به 16.7 درصد و در آبانماه با 1.5 درصد کاهش به حدود 15 درصد رسيده است .اين در حالي است که نرخ تورم در شهريور 87 حدود 25/40 درصد بود.

وي افزود: لذا اين پيش بيني که نرخ تورم در ماههاي باقي مانده سال به روند کاهشي خود ادامه دهد اصلاً دور از ذهن نيست و اولويت اصلي بانک مرکزي نيز در اين کاهش است، زيرا يک چنين کاهشي مي تواند زمينه ساز بسياري از کاهش نرخهاي ديگر شاخصهاي اقتصادي شود.


تاريخ : | | نویسنده : repotrage |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.