109011-247672.jpg

سايت الف كه تحت نظارت دكتر احمد توكلي ، نماينده مجلس شوراي اسلامي ، اداره مي شود از انتصاب مهرداد بذرپاش به سمت مديرعاملي  شرکت سهامی پارس خودرو، حمايت كرد و آن را نشانه صداقت رييس جمهور دانست .

 
در اين يادداشت امده است:
شرکت پارس خودرو با تولید سالانه 186 هزار دستگاه انواع خودرو(نیسان ماکسیما، نیسان رونیز، نیسان سرانزا، نیسان پیکاپ، تندر L90 و رنو پی کی)، سومین خودرو سازی ایران محسوب می شود و 85 درصد سهام آن به شرکت سایپا تعلق دارد.
 
صرفنظر از اینکه برگزیدن یک مهندس 29 ساله بدون تجربه خاص مدیریتی، به عنوان مدیر عامل در یک صنعت پیچیده مانند خودرو سازی، چقدر با برنامه ها و شعارهای دولت نهم سازگاری دارد، درباره این انتصاب که قاعدتاً با اشاره یا حداقل کسب رضایت آقای دکتراحمدی نژاد بوده، تذکر دو نکته لازم به نظر می رسد:

1.    آقای دکتر احمدی نژاد با این انتصاب نشان دادند که به جوانگرایی و میدان دادن به جوانها و استعدادهای ناب در میان جوانان خلاق و خوش فکر ایرانی در عمل پایبند هستند. این خود نکته مهم و امیدوار کننده ای است چرا که متاسفانه بعد از اعتمادی که جمهوری اسلامی در ابتدای پیروزی انقلاب به جوانانی نظیر محسن رضایی، میرحسین موسوی، ولایتی، نوربخش، توکلی، مهاجرانی، و ... نشان داد، با تثبیت انقلاب، مساله جوانگرایی، شناسایی و امکان دادن به رشد جوانان نخبه کلاً به دست فراموشی سپرده شد به طوری که هم اکنون با پیر شدن بدنه مدیریتی کشور، سیستم روشنی برای جایگزینی مدیران درحال بازنشستگی وجود ندارد و معلوم نیست یک جوان نخبه و دارای توان رهبری و مدیریتی چگونه در سیستم دولتی شناسایی می شود و ارتقا می یابد ...

میر حسین موسوی، محسن نوربخش، محمد غرضی و ... در سال 1359 در حالی که سنین حدود 25 تا 30 سالگی را تجربه می کردند، هر یک به واسطه شناخت یکی از سران جمهوری اسلامی ایران  به مقام های بالای مدیریتی رسیدند و نخبگی خود را نشان دادند.
 
آن روزها به دلیل فقدان تجربه قبلی، وزیر یا مدیرعاملی یک جوان 28 ساله چندان غیرعادی نبود، اما جمهوری اسلامی چه کرده است تا نخبگان مدیریتی جوان شناسایی شوند و رشد کنند تا انتصاب یک جوان به مدیریت یک شرکت بزرگ، اینطور با تعجب و طعنه جامعه روبرو نشود.
 
2.    آقای دکتر احمدی نژاد با سپردن مسوولیت سومین خودرو سازی کشور به یک مهندس جوان، نشان داد که در اعتماد کردن به جوانان صداقت دارد و آماده است هزینه های این کار (انتقادهای احتمالی اطرافیان و تمسخر منتقدان دولت) را بپردازد.

انشاءالله آقای مهرداد بذرپاش با تعقل و پشتکار، رییس جمهور محترم را در این انتصاب روسفید کنند و توانایی های فراموش شده جوانان ایرانی را به همه نشان دهند.

اعتماد رییس جمهور محترم به یک نخبه جوان واجد ارزش است، اما چه خوب است در کنار رشد جوان مورد اعتمادشان، سیستمی طراحی کنند که همه جوانان نخبه و توانا در معرض شناسایی و ارتقا قرار گیرند.

 تاريخ : | | نویسنده : repotrage |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.