عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي گفت: رفع معضل بيكاري در كشور، در كاهش طلاق بسيار مؤثر است.    

نيره اخوان بي‌طرف در گفت‌وگو با فارس در خصوص علل افزايش طلاق در جامعه گفت: ناسازگاري خانوادگي، نداشتن شغل، مشكلات اقتصادي و اجتماعي از علل طلاق در جامعه هستند، كه هر كدام از اين عوامل سهم و ميزان خاصي در آمار طلاق در جامعه دارند.

عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اين كه اعتياد يكي از مهم‌ترين عوامل طلاق در جامعه است، ادامه داد: اعتياد خودش معلول است‌، عدم اشتغال، بيكاري و سرخوردگي كه به فرد دست مي‌دهد، باعث ناسازگاري در خانواده مي‌شود، فشار بر روي خانواده‌ها زياد مي‌شود‌ و همين امر در برخي موارد مي‌توانند باعث بروز طلاق در جامعه شود.

وي گفت: افرادي كه در هنگام انتخاب همسر، احساساتشان بر عقلشان غلبه مي‌كند، اصولاً بعد از گذشت مدتي از زندگي دچار مشكل مي‌شوند.

به اعتقاد اخوان بي‌طرف، افراد زماني كه وارد زندگي مشترك مي‌شوند، مديريت صحيح خانواده مي‌تواند نقش بسيار مؤثري در تداوم زندگي داشته باشد.

عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به اين سوال كه آيا خانم‌ها بيش‌تر تقاضاي طلاق مي‌كند يا آقايان، گفت: زماني كه فشار زندگي زياد باشد، خانم هم تقاضاي طلاق مي‌كنند ولي خانم‌ها بيشتر در زندگي قصد سازگاري دارند و مي‌خواهند اسم شوهر بالاي سرشان باشد، خصوصاً زن‌هايي كه صاحب بچه هستند، طلاق را نوعي ننگ مي‌داند و تلاش مي‌كنند، زندگيشان را حفظ كنند تا از لحاظ اقتصادي زندگيشان تأمين شود از طرفي برخي آقايان وقتي وضع مالي‌شان خوب مي‌شود، دوباره تجديد فراش مي‌كنند.

عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي در خصوص راه‌كارهاي طلاق در جامعه گفت: با اشتغال‌زايي در جامعه مي‌توان جلوي اين معضل را گرفت و اگر جوانان قبل از ازدواج تمام جوانب امر را بسنجند و كاملاً عقلاني با اين موضوع برخورد كنند، معضل طلاق در جامعه كاهش خواهد يافت.

 تاريخ : | | نویسنده : repotrage |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.