جاري شدن سيل به دليل نبود زيرساختهاي مناسب عربستاني ها را هرساله با دردسر مواجه مي كند.

تصویر دو جوان عربستانی که برای نجات جان خود از سیل در استان حائل در شمال این کشور از تنه یک درخت بالا رفته بودند، بینندگان بسیاری را در شبکه های اجتماعی و اینترنت به خود جلب کرد.

به گزارش شبکه العالم، بارش باران بهاری در برخی مناطق عربستان و جاری شدن سیل در خیابانها و مناطق مسکونی زندگی مردم را فلج کرد. در برخی از مناطق نیز شدت سیل موجب بروز حوادث و ویرانی پل ها و جاده ها شد و خسارتهایی را به اموال مردم وارد کرد. خبرها حاکی است طی 24 ساعت گذشته بیش از ده هزار تماس تلفنی با مراکز حوادث غیرمترقبه برای درخواست کمک گرفته شده است.

"عبدالرحمن الجهنی" سخنگوی مرکز مدیریت حوادث غیرمترقبه استان حائل با اشاره به حادثه گیرافتادن دو جوان در میان سیلاب در استان حائل گفت، نیروهای این مرکز به موقع در محل حاضر شدند و این دو جوان را نجات دادند.

گزارشها حاکی است که نیروهای مرکز حوادث غیرمترقبه استان حائل همچنان در حالت آماده باش هستند و آنها تا این لحظه توانسته 9 زن و 30 مرد را از سیل نجات دهند.

مرکز مدیریت حوادث غیرمترقبه استان حائل همچنین بیش از 700 تماس تلفنی درخواست کمک دریافت کرد که 50 مورد از این تماس ها مربوط به محاصره شدن 50 دستگاه خودرو و یک مورد هم مربوط به محاصره شدن یک دستگاه اتوبوس مدرسه در میان سیل و 2 مورد نیز مربوط به فروریختن یک ساختمان بود که مرکز مدیریت حوادث غیرمترقبه در برخی عملیات خود از بالگرد استفاده کرد .

مراکز امدادی استان نجران در جنوب عربستان نیز بیش از 180 تماس تلفنی درخواست کمک دریافت کردند و برای 80 نفر سرپناه تأمین کردند و به آسیب دیدگان چادر و پتو دادند.

منابعی در ستاد مدیریت حوادث غیرمترقبه عربستان نیز اعلام کرد که مراکز تابعه این ستاد تاکنون 3 هزار تماس تلفنی درخواست کمک دریافت کرده اند .

تماس های تلفنی درخواست کمک در ریاض پایتخت عربستان نیز مربوط به محاصره شدن خودروها در سیل، تصادف رانندگی و 5 مورد اتصال برق بر اثر سیل و بارش باران بود.

تاريخ : | | نویسنده : repotrage |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
مدیریت پروژه و کنترل پروژه و اهمیت آن
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.